Regeneracja zębów
Regeneracja zębów to zabieg skierowany do Pacjentów po ekstrakcji zęba, którzy zmagają się z problemem zaniku kości, zwanym atrofią kostną. To naturalny proces w organizmie człowieka, ale może mieć on poważne konsekwencje w postaci wad zgryzu i wynikających z nich zmian rysów twarzy czy problemów z przeżuwaniem pokarmów. Zabiegi regeneracyjne powinny być także przeprowadzone u Pacjentów, którzy zdecydowali się na implantologiczne uzupełnienie brakującego zęba, ale nie dysponują dostatecznym podłożem kostnym do przeprowadzenia zabiegu. Dzięki zastosowaniu tej metody możemy bez problemu odbudować zanikającą tkankę kostną w zębie i tym samym znacznie poprawić komfort życia Pacjenta. W celu skonsultowania swoich dolegliwości z lekarzem stomatologiem zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Krakowie.
Na czym polega zabieg regeneracji zęba?
Zabieg regeneracji zębów polega na umieszczeniu materiału zastępczego w miejscu ubytku. Chirurg stomatologiczny pokrywa go specjalną membraną gojącą, a następnie zakłada szwy na dziąsło. W okresie kilku miesięcy od wykonania zabiegu materiał zastępczy stymuluje naturalną kość Pacjenta do rozrostu, dzięki czemu wrasta ona w porowatą strukturę kościozastępczą. Jednocześnie materiał i membrana gojąca ulegają pełnemu rozkładowi. W ich miejscu pojawia się pełnowartościowa tkanka kostna, która nie różni się niczym od naturalnej kości Pacjenta. Uzyskane w ten sposób podłoże pozwala bez problemu przeprowadzić leczenie protetyczne i implantologiczne, które wcześniej nie było możliwe.
Biostymulacja laserowa
Biostymulacja laserowa to nowoczesna metoda, z której możesz skorzystać w naszej klinice dentystycznej. Polega na naświetlaniu określonego miejsca słabą wiązką laserową o długości fali świetlnej od 630 do 1100 nm. Emitowane światło uruchamia lub przyspiesza niektóre procesy zachodzące wewnątrz komórek: pobudza do pracy mitochondria i rybosomy syntetyzujące białka, podnosi poziom serotoniny, co powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, oraz zwiększa populację limfocytów T, które odpowiadają za regenerację tkanki zapalnej. Zabieg biostymulacji laserowej jest nieinwazyjny i bezbolesny. Mogą zdecydować się na niego zarówno dorośli, jak i dzieci.
Laser znajduje zastosowanie w wielu schorzeniach stomatologicznych. Idealnie sprawdzi się podczas leczenia próchnicy, w chirurgii stomatologicznej lub w leczeniu kanałowym. Ponadto biostymulacja laserowa może znacznie przyspieszyć proces gojenia ran po ekstrakcji zęba oraz złagodzić ból po zabiegach stomatologicznych. Z terapii laserowej powinni także skorzystać Pacjenci zmagający się z chorobami dziąseł i przyzębia oraz z nadwrażliwością. Aby zauważyć pozytywne efekty biostymulacji laserowej, należy wykonać kilka serii zabiegów. Szczegółowe wytyczne dotyczące liczby potrzebnych zabiegów lekarz przekaże Ci już na pierwszej wizycie konsultacyjnej.