Komputerowe znieczulenie The Wand
Nie możemy Ci obiecać, że leczenie stomatologiczne będzie wyglądać jak relaks w SPA. Ale zapewniamy, że w naszej klinice wizyta może być bardzo komfortowa, łagodna i bezbolesna. Taka, że możesz ją nawet przespać.
Nasi specjaliści zadbają, aby każda procedura przeprowadzana w trakcie leczenia Twojego lub Twojego dziecka była delikatna i bezbolesna. Technologia znieczuleń komputerowych WAND ułatwia nam stworzenie Strefy Łagodności w naszym gabinecie. Niezwykle delikatnie podane a zarazem skuteczne znieczulenie będzie dla Ciebie zaledwie neutralnym doznaniem- możesz nawet nie zauważyć, że znieczulenie jest już podawane. Będzie to dobrym początkiem zwykłego, miłego spotkania z lekarzem.
Bezbolesne znieczulenie komputerowe the Wand może być użyte to wszystkich zabiegów stomatologicznych.
Jak wygląda takie znieczulenie? Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem podłącznona jest niewielka końcówka, przypominająca cienki długopis lub, jak wolą nasi mali pacjenci, czarodziejska różdżka. Kiedy pacjent zasiądzie już wygodnie na fotelu, lekarz bierze ten „długopis” i przykłada delikatnie do dziąsła. Urządzenie zaczyna podawać płyn znieczulający a lekarz zaczyna wprowadzać powoli igłę w odpowiednie miejsce. Dla pacjenta jest to praktycznie niewyczuwalne. Sekret tkwi w tzw. płaszczu anemizacyjnym. Tworzy go płyn znieczulający otulający cały czas końcówkę igły, sącząc się powoli kropla po kropli. Dziąsło i tkanki są znieczulane, jeszcze zanim dotknie ich końcówka igły.
Kiedy końcówka Wand dotrze do miejsca, gdzie ma zostać wprowadzony płyn znieczulający wówczas komputer aplikuje płyn z tzw. prędkością fizjologiczną. Oznacza to, iż jest on dostarczany na tyle wolno, by ciśnienie wprowadzanego płynu nie rozpierało tkanek i nie wywoływało odczucia dyskomfortu, a więc odbywało się bezpiecznie i bezboleśnie. Całość procesu trwa do ok. 2 minut, a po jego zakończeniu lekarz może rozpocząć zabieg.
Sedoanalgezja
Jest to rodzaj znieczulenia wykonywanego w Centrum Stomatologii Dr Łyszczarz Clinic przez doświadczonego specjalistę anestezjologa, polegający na wywołaniu u pacjenta stanu głębokiego uspokojenia, połączonego często z płytkim snem. W czasie zabiegu w sedoanalgezji pacjent nie odczuwa strachu ani lęku, jego ruchy są spowolniałe, bardzo wolno lub wcale nie reaguje na to, co się wokół niego dzieje. Jednym słowem operowany jest w stanie zupełnego zobojętnienia i uspokojenia (wszystko mu jedno, co się z nim będzie działo). Dzieje się tak na skutek podawanych przez anestezjologa odpowiednich leków, dzięki którym uzyskuje on stan znacznego, ogólnego rozluźnienia i uspokojenia. Dzięki sedoanalgezji kontrolowane są również takie dolegliwości jak odruch wymiotny czy nadciśnienie tętnicze. Korzystną stroną sedacji jest również to, że pacjent nie pamięta nieprzyjemnych momentów związanych z zabiegiem (tzw. niepamięć wsteczna). Mimo stanu głębokiej sedacji pacjent zachowuje zdolność samodzielnego oddychania, jak i reagowania na polecenia lekarza.
Metodę stosuje się głównie w przypadku skomplikowanych zabiegów chirurgicznych i implantologicznych, połączonych np. z przeszczepem kości, ale nie tylko- właściwie każdy zabieg stomatologiczny może być wykonany z użyciem sedoanalgezji. Jest to szczególnie pomocne u pacjentów z dentofobią (panicznym strachem przed dentystą), u których rutynowo zabiegi dentystyczne przeprowadza się z użyciem tego znieczulenia.
Piezosurgery
Piezoelektryczne urządzenie do chirurgii kostnej to nowa rewolucyjna technika, która, dzięki kontrolowanym, trójwymiarowym drganiom ultradźwiękowym, zapewnia niezwykłą dokładność, jakiej nie oferują tradycyjne instrumenty stosowane do tego celu. Piezosurgery znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i szczękowej, implantologii, periodontologii oraz mikrochirurgii ortodontycznej. Pozwala przezwyciężyć ograniczenia w precyzji wykonywania zabiegu zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo śródoperacyjne (specjalnie opracowane końcówki w trakcie cięcia nie wydzielają ciepła i nie powodują nekrozy kości, a przy tym są niezwykle bezpieczne dla tkanek miękkich takich, jak naczynia krwionośne, nerwy, błona śluzowa zatoki szczękowej).
Mikroskop zabiegowy
Zastosowanie mikroskopu zabiegowego daje możliwość bardzo dobrego oświetlenia pola zabiegowego i odpowiedniego powiększenia widzianego obiektu, co w znacznym stopniu wpływa na precyzję przeprowadzanego zabiegu stomatologicznego. W Centrum Stomatologii Dr Łyszczarz Clinic stosujemy mikroskop wyposażony w reflektor LED dający doskonałe oświetlenie wnętrza leczonego zęba. Powiększenia do nawet 25 razy gwarantują uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększają skuteczność zabiegu.